Новий сюрприз від сланців: ринок нафти зазнає суттєвих змін


Капитан Блад
Балабол!
Сообщения: 819
Зарегистрирован: 06 фев 2012, 07:56
Контактная информация:

Новий сюрприз від сланців: ринок нафти зазнає суттєвих змін

Сообщение Капитан Блад » 24 май 2012, 06:03

Новий сюрприз від сланців: ринок нафти зазнає суттєвих змін
Не встигли вщухнути пристрасті з приводу вторгнення на ринок газу зі сланців, як всю увагу на собі зосередили вже інші сланці – нафтові. Зокрема, в Естонії ще за радянських часів видобували пальне. Утім, видобуток вівся й ведеться у відкритий спосіб і застосовувані технології не забезпечували доволі великого виходу нафти та нафтопродуктів



На тлі розмов про вичерпання відомих нафтових родовищ, постійного зростання її споживання поставали апокаліптичні картини енергетичного колапсу. Водночас відбувалося часом перманентне, часом стрибкоподібне підвищення цін на нафту. До цього додавалися ще й побоювання політичного характеру, наприклад, пов’язані з погрозами припинення чи значного зниження поставок з Ірану, зі зменшенням на певний час потоку нафти з Лівії, Нігерії, труднощами з її видобутком внаслідок відтоку кваліфікованих нафтовиків з Венесуели.

Літрів чорнил та кілограмів принтерного порошку, витрачених російськими експертами на докази безперспективності видобутку газу зі сланців, навіть не злічити. Мовляв, ті янки не знають, куди подіти гроші й вкладають їх у цілком безнадійну справу, таку собі газову бульбашку, котра ось-ось лусне – й американські компанії збанкрутують. А сталося цілком протилежне. У США обсяги видобутку газу перевищили російські, а його вартість становить $80 за тисячу кубометрів, а 2011 року сягнула навіть $110.

Є і позитивні соціальні та фінансові зрушення. Наприкінці 2011-го IHS Global Insightо публікував дослідження, відповідно до якого розвиток видобутку сланцевого газу надасть можливість США створити 870 тис. робочих місць протягом чотирьох років. Рівень безробіття у Північній Дакоті, де найбільші родовища, за даними газети The New York Times, найнижчий у США – 3,8%.

Від здивування очі розплющив навіть Газпром. Для початку російському газовому монополістові довелося вдесятеро скоротити розробки Штокманівського родовища, блакитне паливо з якого мало надходити до Америки й Канади. Понад те, стало відомо, що Газпром придбав землі у Техасі, щоб освоїти американську технологію видобутку сланцевого палива. Наслідки для Росії очевидні. У Європі ціна газу з Катару та ОАЕ нижча за той, що постачається по трубах, на 35%.

Й ось черговий революційний прорив. Технологія видобутку блакитного палива зі сланців почала застосовуватися, з очевидним змінами, для добування нафти з горючих сланців. Принцип приблизно той самий. До горизонтальної труби під тиском закачують воду. Відбувається гідророзрив шару, після чого нафта витікає в трубу по тріщинах. Однак сама труба значно глибше встановлена.

Видобуток сланцевої нафти за допомогою горизонтального свердлування та гідророзривів вже розпочався на родовищі (формації) Bakkenу Північній Дакоті, де запаси нафти первісно оцінювали у 150 млн барелів. Нині ж мова йде вже про 20 млрд барелів легкої нафти з низьким вмістом сірки. У 2010 році видобуток на ньому зріс на 50% й досяг 450 тис. барелів на добу.


http://tyzhden.ua/Economics/50923

Богдан
Активист
Сообщения: 165
Зарегистрирован: 01 дек 2014, 09:57
Контактная информация:

Re: Новий сюрприз від сланців: ринок нафти зазнає суттєвих змін

Сообщение Богдан » 14 дек 2014, 15:57

Главное, чтобы не добывали сланцевый газ на территории Украины! ведь этим они убьют всю живое на нашей территории

Аватара пользователя
Кровосісь
Бывалый
Сообщения: 220
Зарегистрирован: 04 дек 2014, 15:15
Контактная информация:

Re: Новий сюрприз від сланців: ринок нафти зазнає суттєвих змін

Сообщение Кровосісь » 15 дек 2014, 09:16

Як саме видобуванн сланців може знищити все живе навколо? Поясніть мені будь ласка.

Полтавчанин
Балабол!
Сообщения: 716
Зарегистрирован: 14 июл 2014, 01:45
Контактная информация:

Сообщение Полтавчанин » 15 дек 2014, 12:02

"Американская нефтегазовая компания Chevron, подписавшая с Украиной в прошлом году соглашение о разделе продукции по разработке углеводородов на Олесской площадке, официально уведомила правительство об одностороннем выходе из этого проекта", - заявил источник "Интерфакса".
Chevron указала перечень причин отказа от СРП. Одной из причин послужила неспособность правительства Украины, а именно Минфина страны, выполнить в установленный срок (18 ноября) взятые на себя обязательства по приведению нормативных актов в соответствие с законодательством Украины.
"Фактически Минфин дал формальный повод компании Chevron избежать выполнения контрактных обязательств по инвестированию в экономику Украины не менее $350 млн на протяжении последующих пяти лет", - подчеркнул источник. По его словам, при нынешней системе налогообложения в отрасли подписание новых СРП выглядит нереальным.
"По инициативе того же Минфина, в августе плата за пользование недрами при добычи газа была повышена в два раза и распространена на все проекты, в том числе и СРП, принцип которых заключается в перечислении государству части добытой продукции вместо денежных платежей. Очевидно, платить экстремально высокие налоги и одновременно отчислять часть добытого ресурса ни один инвестор не захочет", - пояснил источник.
Украина, компания "Шеврон Украина Б. В." и ООО "Надра Олесская" 5 ноября 2013 г. подписали СРП по добыче углеводородов на Олесской площади (Львовская и Ивано-Франковская области). С украинской стороны в разработке Олесской площади выступает ООО "Надра Олесская" - совместное предприятие государственной НАК "Надра Украины" (доля в СП - 90%) и ООО "СПК-Геосервис" (10%).
В первые два-три года работы Chevron намеревалась направить на сейсмику, разведку и бурение скважин порядка $350 млн. Прогнозные ресурсы Олесской площади оценивают в 2,98 трлн куб. м газа. Ежегодная добыча на этом участке может составлять 5-10 млрд куб. м.
--------------
Так шо спите спокойно, Яйценюх не дозволыть зныщыты всэ жывэ навколо :yahoooo:


Вернуться в «Промзона»

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 0 гостей

cron