Михайло Мінаков: Революція — це розкіш


Аватара пользователя
Бобёр
Балабол!
Сообщения: 677
Зарегистрирован: 14 мар 2011, 01:31
Откуда: Торез
Контактная информация:

Михайло Мінаков: Революція — це розкіш

Сообщение Бобёр » 15 апр 2014, 12:31

Письменник і філософ Михайло Мінаков в студії Громадського розповів про своє розуміння наслідків українських революцій та про те, що робити громадянському суспільству далі.

Про революцію

Революція відбулася, проте разом з нею відбувається і контрреволюція. Ми отримали своєрідну революційну традицію в незалежній Україні. Зараз деякі патріотично налаштовані історики говорять про тяглість трьох революцій: революція на гарніті, революція помаранчева та Євромайдан. Ми маємо традицію революційної обіцянки і того, що не стається. Революція — це розкіш, на яку треба йти раз на століття, ну двічі на століття.

Що змінила революція

Революція відбулася в приватній сфері. У нас багатшим стало інтимне життя, форми спілкування людей з людьми в інтимному плані змінилися докорінно. Те саме в бізнесі — повернувся приватний інтерес, повернулася приватна власність, з'явився капіталізм, з'явилися великі корпоративні культури. У нас відновилося релігійне життя, іноді аж занадто, воно переходить в публічну сферу і відіграє невиправдано велику роль. В публічній сфері революція здалася.

За Ханною Арендт, є два типи революції. Перший тип — це революція, яка дозволяє кожному з нас починати, давати нове начало. Інший тип революції — це обіцяти свободу колись. Комуністична та націоналістична революції є заручниками тієї теорії, що революція несе вивільнення. На початку 90-х в Україні стався перший тип революції в приватному житті та другий, націоналістичний, - в публічному.

Є дуже простий механізм оцінки, чим завершилася революція. Слід подивитися, хто з якої фінансово-політичної групи отримав державні посади. Ми бачимо півтори групи, які їх зайняли. Оточення Тимошенко посіло найбільші пости.

Про довіру в суспільстві

Доки ми не створимо довіру між різними громадянськими групами, політичним групам буде дуже легко маніпулювати. Тому зараз завдання громадянського суспільства — відновлювати довіру, особливо долати недовіру на сході.

Про державу

Державу перетворили на механізм окешування влади. Разом х тим, ми не маємо відмовлятися від державності. Ми повернулися в точку 91 року і маємо перезаснувати державу.

По материалам Громадського.ТВ
И сели за стол добры молодцы да красны девицы. Но после двух стаканов сделались красными молодцы да добрыми девицы...

Вернуться в «Политический фронт»

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 1 гость

cron