Урядовий закон "Про вищу освіту" перетворить українські університети


Капитан Блад
Балабол!
Сообщения: 819
Зарегистрирован: 06 фев 2012, 07:56
Контактная информация:

Урядовий закон "Про вищу освіту" перетворить українські університети

Сообщение Капитан Блад » 21 фев 2012, 12:21

Урядовий закон "Про вищу освіту" перетворить українські університети на слухняне знаряддя олігархічного режиму
Євген Костюк _ Вівторок, 21 лютого 2012, 11:31
Версія для друку
Коментарі
1

Євген Костюк, кандидат історичних наук, аналітична служба ВО "Свобода"

Відомство Табачника в черговий раз довело, що реальні проблеми розвитку української освіти воно підміняє порожніми деклараціями. Але завіса науковоподібних фраз лише прикриває нестримне бажання чиновників окупаційного режиму поширити свій вплив на вищу школу.

Яскравим прикладом такого стану речей є проект закону "Про вищу освіту", який за номером 9655 від кабміну було зареєстровано в парламенті 28 грудня минулого року, і який може бути ухвалений вже найближчим часом.

У преамбулі до законопроекту відзначається, що закон "...створює умови для самореалізації особистості, задоволення потреб суспільства і держави у кваліфікованих кадрах".

Утім, аналізуючи його, стає ясно, що цей розлогий законопроект не пропонує якісно нового вирішення нагальних освітніх проблем – насамперед модернізації вищої школи. Натомість консервує всі попередні вади системи вищої освіти, ще й додаючи чимало нових.

Документ рясніє деклараціями про "розвиток автономії вищих навчальних закладів та їх академічної свободи", "забезпечення розвитку наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності та інтеграції з виробництвом". Утім, всі ці декларації залишаються беззмістовними, не будучи підкріпленими конкретними механізмами "розвитку" та "забезпечення".

Попри постійно повторювані фрази про "університетське самоврядування", насправді законопроектом закріплюється контроль над вищими навчальними закладами, встановлюються нові важелі тиску на керівництво ВНЗ, викладацький склад і студентів.

Так, ігнорується право університетів самостійно розробляти навчальні програми, визначати перелік навчальних дисциплін.

Установлюючи "перелік видів навчальної, методичної, наукової та організаційної роботи для педагогічних і науково-педагогічних працівників", МОНМС позбавляє ВНЗ права самим організовувати навчальний процес, вибирати ті його форми, які є зручними для того чи іншого вищого навчального закладу або дисципліни.

Викладачі та студенти стануть заручниками диктату чиновників. Згідно проекту, необхідні новації мають проходити важкий і болісний шлях бюрократичними лабіринтами, що шкодить організації навчального процесу, і створює ще кращі умови для поширення корупції.

http://www.pravda.com.ua/columns/2012/02/21/6958929/

Вернуться в «Политический фронт»

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 1 гость