Щоб урятувати планету, люди мають значно зменшити викиди вуглекислого газу в атмосферу,


Капитан Блад
Балабол!
Сообщения: 819
Зарегистрирован: 06 фев 2012, 07:56
Контактная информация:

Щоб урятувати планету, люди мають значно зменшити викиди вуглекислого газу в атмосферу,

Сообщение Капитан Блад » 29 май 2012, 16:42

29 травня, 2012 ▪ Джеймс Гансен; Інститут космічних досліджень НАСА ▪
Для клімату гра скінчилась


Щоб урятувати планету, люди мають значно зменшити викиди вуглекислого газу в атмосферу, а не створювати нові способи, щоб їх збільшити

Фотогалерея: Країни, які найбільше постраждали від зміни клімату за останні 20 років (зображень: 10)


Глобальне потепління не є прогнозом. Позаяк воно вже відбувається. Саме тому я був так стурбований, прочитавши нещодавнє інтерв’ю з президентом Обамою в Rolling Stone, в якому він сказав, що Канада видобуватиме нафту зі своїх величезних запасів бітумінозних пісків «незалежно від того, що ми робимо».

Якщо Канада продовжить, а ми нічого не зробимо, це означатиме, що для клімату гру буде завершено.

Канадські бітумінозні піски – запаси пісків, насичених бітумом, містять удвічі більше запасів вуглекислого газу, ніж його виділилось за всю історію споживання світом нафти. Якщо повністю розробити це нове джерело нафти та продовжити спалювати звичайну нафту, газ і вугілля, концентрація вуглекислого газу в атмосфері врешті-решт сягне рівнів вищих, ніж в епоху пліоцену понад 2,5 млн років тому, коли рівень моря був принаймні на 50 футів (більш ніж 15 м) вищим, ніж нині. Такий рівень газів, які утримують тепло, сприятиме безконтрольному пришвидшенню темпів танення крижаних покривів. Рівень моря підніметься та знищить прибережні міста. Світова температура стане нестерпною. Від 20% до 50% видів живих істот на планеті будуть приречені на вимирання. Цивілізація опиниться в небезпеці.

Таким є довготерміновий прогноз. Але в найближчій перспективі все буде також доволі погано. Протягом наступних кількох десятиліть у західній частині США та напівпосушливому регіоні від Північної Дакоти до Техасу спостерігатиметься напівпостійна посуха з рідкісними дощами, які спричинятимуть важкі повені. Економічні втрати від них можуть бути незліченними. Дедалі більша і більша частина Середнього Заходу ставатиме жертвою пилових бурь. Центральну долину Каліфорнії вже неможливо буде зрошувати. Ціни на харчові продукти зростуть до безпрецедентного рівня.

Якщо це звучить апокаліптично, то так воно і є. Саме тому нам треба різко скоротити викиди. Обама має владу не лише відмовити в додатковому доступі до бітумінозних нафтових пісків на узбережжі Мексиканської затоки, якого Канада прагне частково для налагодження експортного ринку, частково для створення економічних стимулів, які б заохочували залишити бітумінозні піски та інші брудні види палива у надрах землі.

Сигнал глобального потепління зараз голосніший за шум випадкової погоди, як я і передбачав в журналі Science («Наука») 1981 року. Помітно збільшилася кількість надзвичайно жарких літ. З великою впевненістю можна сказати, що останні хвилі спеки в Техасі й Росії та спека в Європі в 2003 році, жертвами яких стали десятки людей, не були природними явищами, позаяк спричинені спровокованою людьми зміною клімату...


http://tyzhden.ua/Society/51505

Капитан Блад
Балабол!
Сообщения: 819
Зарегистрирован: 06 фев 2012, 07:56
Контактная информация:

Re: Щоб урятувати планету, люди мають значно зменшити викиди вуглекислого газу в атмосферу,

Сообщение Капитан Блад » 30 май 2012, 16:38

Ученые установили, что 900 дельфинов, найденных мертвыми у северного побережья Перу в начале года, погибли от кессонной болезни.
Как сообщает газета New York Times, скорее всего, она вызвана воздействием акустического оборудования, которое применялось неподалеку для разведки нефти.

Около 900 дельфинов были обнаружены мертвыми в апреле на северном побережье Перу, на участке пляжа протяженностью 170 километров; причину гибели специалисты сразу установить не смогли.

Кроме дельфинов, в тех же местах погибли около 1,5 тысячи пеликанов. Одной из первых версий, выдвинутых учеными, стало влияние токсинов или тяжелых металлов, которые могли попасть в воду в 200 километрах от берега, где американская компания BPZ проводит геологоразведочные работы. Правительство страны, основываясь на докладе ученых из Перуанского института моря, прокомментировало случившееся, как процесс естественного отбора, в результате которого выживают лишь самые сильные особи.

Позднее версии о возможности вирусного поражения или бактериальной инфекции не подтвердились, поскольку результаты анализов оказались отрицательными. Гипотеза о недостаточной обеспеченности пищей в том районе также кажется ученым маловероятной, поскольку оба вида, представители которых погибли - обыкновенные дельфины (Delphinus capensis) и аргентинские морские свиньи (Phocoena spinipinnis) могут легко мигрировать на большие расстояния.

Вместе с тем, эксперты из природоохранной организации Orca Peru, взявшие пробы тканей мертвых дельфинов, пришли к выводу, что виноваты в массовой гибели дельфинов, скорее всего, сонары или гидролокаторы, которые применяются для обнаружения подводных объектов с помощью акустического излучения.


http://korrespondent.net/tech/science/1 ... ondent.net


Вернуться в «Новости в Украине и в мире»

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 1 гость