Страница 1 из 1

Де справжня криза?

Добавлено: 06 фев 2012, 20:53
Капитан Блад
Леонід Кожара
Заступник голови Комітету у закордонних справах Верховної Ради України, Заступник Голови Партії Регіонів
Де справжня криза?
06 лютого 2012, 11:49
Версія для друку
Коментарі
127

Українці частенько полюбляють порівнювати свій рівень життя з європейським. І вже так традиційно склалося, що перевагу наші співвітчизники у цьому двобої віддають не власній країні.

Але давайте без пієтету та емоцій, а за допомогою фактів розберемось у ситуації. Чи направду все так погано у нашому домі і так добре в європейському?

Серед новин із фронтів боротьби зі світовою економічною кризою час від часу можна знайти цікаві факти.

Ось, наприклад, звіт представників т.зв. "Трійки" – ЄС, МВФ та Європейського центробанку щодо виконання Грецією зобов"язань із оздоровлення економіки. Ця країна, нагадаю, має 357 мільярдів євро суверенного боргу.

"Трійка" не задоволена "домашньою роботою" греків. Серед заходів з покращення ситуації вона пропонує, наприклад, призначити нового генерального секретаря податкової адміністрації, не пов"язаного з цим відомством, та ввести автоматичну ротацію працівників тієї ж служби.

Звіт містить рекомендації щодо подальшого зниження зарплат та ліквідації мінімальних ставок у цілій низці професій, зокрема для адвокатів та таксистів. А також, наприклад, вимагає скоротити перелік ліків, витрати на які компенсуються за рахунок державного медичного страхування.

Як відомо, Греція, на відміну від України, є членом ЄС вже тридцять років і завжди належала до спільноти західних країн із ринковою економікою.

Україна отримує багато різних зауважень від європейців. Але, на щастя, ніхто не диктує нам, яким чином призначати заступників міністрів і не вимагає скоротити зарплати, пенсії та державні субсидії.

На відміну від Греції, у цьому ми – повністю суверенна держава.

Та й сукупний державний борг України становить 36,2 % від ВВП. Багато, звичайно. Хотілося, щоб було менше. Але все ж не 142,8 % як у Греції.

До грецької ситуації швидкими темпами рухається й Португалія. Вірогідність дефолту цієї країни, вирахованого на підставі вартості її кредитних дефолтних свопів становить на сьогодні 72 %.

Йдемо далі. За нинішньої "поганої" ситуації у 2011 році реальні зарплати в Україні зросли на 8,7 %. Це – найвищий показник серед країн СНД. А в такій країні-члені ЄС як Румунія уряд скоротив зарплати в бюджетному секторі аж на 25 %.

http://blogs.pravda.com.ua/authors/kozh ... a23d05437/

Re: Де справжня криза?

Добавлено: 06 фев 2012, 20:55
Капитан Блад
Из коментов


А теперь немного цифр: Греция, Украина (рассмотренные в тексте) + Дания, как одна из лучших стран ЕС.

GDP per capita (US$, IMF, 2011 estimate)
7. Denmark 63,003
29. Greece 27,875
106. Ukraine 3,575

Внимание, Украина в 7.8 раз беднее Греции, и в 17.6 раз – Дании.

Corruption Perceptions Index, 2011 (чем меньше цифра, тем хуже)
2. Denmark 9.4
80. Greece 3.4
152. Ukraine 2.3

Ease of doing business, index
5. Denmark
100. Greece
152. Ukraine

По коррупции и бюрократии в Греции тоже очень плохо, однако Украина заняла по обоим индексам 152 место из примерно 183. По всем 3 показателям Украина имеет примерно "среднеафриканский" уровень и уступает, например, Албании, Алжиру, Тунису, Китаю, Ливану, вообще почти всем странам Латинской Америки и большинству стран Азии.

Итак, где на самом деле кризис?


http://blogs.pravda.com.ua/authors/kozh ... a23d05437/