Страница 1 из 1

Азовське море гине. Його добивають браконьєри, металурги та чиновники

Добавлено: 29 май 2012, 16:43
Капитан Блад
Азовське море гине. Його добивають браконьєри, металурги та чиновники
Надії жителів Донбасу поласувати свіженькою морською рибою протягом весняної путини, що зараз триває на «домашньому» Азовському морі, – катастрофічно не виправдовуються. Рибні ряди базарів здебільшого пустують
Фотогалерея: Азовське море гине. Його добивають браконьєри, металурги та чиновники (зображень: 12)






Якщо й трапиться там випадковий продавець, ціну неодмінно загне безбожну: по 15 гривень за кілограм дрібного – кістки та голова – бичка, до трьох червінців за кіло піленгаса. Що ж до славетного азовського судака, то вартість йому нині взагалі не складена – через відсутність у продажу.

Залишається хіба що ностальгічно згадувати часи, коли чергова путина викидала на прилавки азовський вилов в такій раблезіанській кількості та по такій смішній ціні, що місцеві пенсіонери, зі своїми «кравчучками», вишукувалися в безкінечні черги навпроти запашистих рибних прилавків. Та навіть ця невибаглива категорія населення «всеукраїнської кочегарки» наїстися делікатесу наперед, звісно, неспроможна…

Заспокоювати донеччан щодо сьогоднішньої рибної ситуації взявся заступник керівника Маріупольської рибінспекції Олександр Цивіль. Мовляв, у всьому винний аномально спекотний травень, що прогрів воду Азовського моря аж до 20 градусів. «За такої температури риба стає активною, її важче піймати. Тож ми спостерігаємо зниження показників вилову», – твердить цей чиновник. Проте в середовищі екологів та професійних рибалок має ходіння інша версія халепи: великої риби нема й не буде, бо її кількість знизилася в акваторії Азов’я до критичного рівня.

Висновок практиків підтверджує ще одна офіційна «завідувачка» золотою азовською рибкою, провідний іхтіолог Маріупольського територіального відділку «Азовдержрибохорони» Світлана Чекменьова. Вона визнає, що цього року ситуація з такими цінними промисловими рибними породами як калкан та піленгас помітно погіршилася, а «поголів’я» судаку, тарані, чехоні, леща традиційно залишається на критично маломі рівні. Як результат – завдання 2012 року азовські рибалки «закриватимуть» за рахунок малоцінною дрібноти: бичка планується виловити 6 тис. тонн, тобто удвічі більше, ніж минулоріч, збільшено з 60 до 100 тис тонн квоти на вилов хамси, а також тюльки – з 60 до 70 тис. тонн.



http://tyzhden.ua/Society/51513